Workshop ukáže, jaké výhody startupy získají od TechStars

Tentokrát jsme si zavádějícím titulkem vypomohli záměrně, protože zatímco nejslavnější akcelerátor TechStars alespoň některé startupy znají, zkratka GAN označující Global Accelerator Network zatím v našich končinách takřka nikomu nic neříká. Tento program před časem vymysleli právě zakladatelé TechStars, aby mohly i ostatní akcelerátory na světě nabídnout svým svěřencům podobně kvalitní úroveň mentoringu, služeb a přidružených výhod.

V Česku se nově stal členem této sítě StartupYard a podle všeho stejným směrem nevyhnutelně směřuje Node5, který by měl svůj akcelerátor rozjet od začátku příštího roku. Pokud vás zajímá, co tato novinka reálně znamená pro startupy z Česka i případné zájemce ze Slovenska a odjinud, vydejte se 12. července od 18:00 na jedno z míst, kde bude workshop probíhat (seznam se postupně doplňuje):

  • Praha – Node5, Radlická 50
  • Brno – JIC, U Vodárny 2 (StarCube místnost)
  • Hradec Králové – TC HK, Piletická 486/19
  • Ostrava – VŠB-TU, Studentská 6202/17
  • Bratislava – The Spot, Námestie SNP 30

Co vás na workshopu čeká? Patrick Riley, šéf programu GAN, se živě spojí s účastníky a vlastními slovy prozradí více informací o samotném programu. Proč vznikl, jaká je jeho budoucnost, ale především jaké výhody mohou čerpat české startupy. Během on-line konference bude dost času na zodpovězení otázek ze všech připojených míst, celá akce by měla být interaktivní a neměla by trvat déle než dvě hodiny.

Součástí akce bude i vystoupení zakladatelů startupu Verbalizeit, kteří právě nyní sedí v TechStars a popíší, jak výhody programu sami využívají. Po ukončení hovoru s Patrickem, bude také čas na představení účastníků mezi sebou, Node5 představí svůj pilotní program Summer of Startups i nový akcelerační program a cílem je také seznámit české a slovenské startupy s možnostmi, které na ně čekají za hranicemi, až jim začnou být tuzemské inkubátory a akcelerátory příliš těsné.

Registrovat na akci se můžete na této stránce, oficiálním hashtagem je #cshangout (Czech & Slovak Hangout). Podrobný program akce najdete na stránkách Node5.