Wayra v poločase. Jak vypadají týmy po prvních měsících?

WOPPA

Web: woppa.org

Woppa motivuje mladé lidi k tomu, aby ve svém životě dosáhli co nejvíce. Slouží jim k tomu coby webová platforma sdružující aktuální informace o stážích či studijních příležitostech. Kůži na trh dává od začátku září a aktuálně má prvních 5 desítek registrovaných společností a první stovky studentů, kteří doufají v zajímavé nabídky.

Lionexpo

Web: lionexpo.com

Mobilní aplikaci a webovou službu pro organizátory eventů už v průběhu testovací fáze využilo 6 výstav/veletrhů. Služba pomáhá organizátorům vydělávat více peněz díky práci s návštěvníky (analytikou a segmentací) přímo na akci. Zároveň pomáhá návštěvníkům v networkingu a organizaci času během veletrhu. Naplno se služba rozjede v nejbližších týdnech.

TrashOut

Web: trashout.me

Nadšenci do životního prostředí můžou s pomocí téhle mobilní aplikace nahlašovat nelegální skládky a pomáhat tak v rámci globálního projektu s jejich odstraňováním. Aplikace je už live a stahovat ji můžete jak pro Android, iOS, nebo telefony běžící na Windows. Zatím se přes TrashOut nahlásily skládky už v 70 různých zemích a údajně se slovenský tým může chlubit už víc jak 400 success stories. Služba je zdarma a tým vydělává prostřednictvím vedlejšího projektu, který řeší co jiného než waste management.

Big Launcher

Web: biglauncher.com

Alternativní uživatelské rozhraní pro Android, které je přizpůsobené pro lidi se špatným zrakem či jinak sníženou schopností ovládat moderní technologie. Česká služba už má za sebou řadu domácích úspěchů a těší se slušnému zájmu o licence ze strany operátorů či výrobců. Aplikaci si ve free verzi stáhlo už přes 300 tisíc uživatelů a nějakých 14 tisíc zaplatilo z plnou verzi. BigLauncher míří každopádně výš – chce pro svoje uživatele vytvořit i kompletní ekosystém se speciálními aplikacemi pro „late adoptery“. Dohoda na propagaci/používání BigLauncheru Telefónicou je každopádně stále ještě ve vzduchu.

Remote Assistant

Web: remoteassistant.me

I další projekt z Wayry se věnuje bohulibé činnosti. Remote Assistant umožňuje nevidomým, aby si v krizové situaci snadno zavolali o pomoc. Asistent na druhé straně jim poradí na základě aktuální GPS pozice telefonu a také podle toho, co live uvidí přes kameru telefonu. Službu, která je od minulého týdne v private betě, si budou licencovat asistenční služby. Remote Assistant je tak pouze zprostředkovatelem technologické platformy.

Networker

Web: getnetworker.com

Nástroj pro pořadatele nejrůznějších konferencí a jejich návštěvníky má za cíl pomoci prolamovat ledy, doporučovat relevantní lidi a podporovat vzájemná setkání stejně jako nezbytný follow-up. Organizátorům zase poskytne feedback a analytiku z proběhlé akce. Aplikaci jsme si vyzkoušeli i my na našem Startup Summitu a testujeme ji pravidelně i na našich měsíčních StartupCampech.

Mapilary

Web: signup.mapilary.com

Mapilary pomáhá s logistikou „poslední míle“. Představte si, že čekáte balíček a přepravní firma vám nabídne několikahodinové okno, ve které k vám balíček reálně doručí. Mapilary chce pomocí aplikace propojit řidiče se zákazníkem a nutnost čekání tak zkrátit na minimum. Služba bude live pro beta testování v průběhu nadcházejících týdnů.

DataMolino

Web: datamolino.com

“Můžete tisknout faktury díky Guttenbergovi. Můžete je scanovat díky Xeroxu. Můžete je elektronicky zpracovávat díky DataMolino.”, to je moto posledního z aktuálního běhu pražské Wayry. Snadnou práci s fakturami a v nich obsaženými daty, jakou mají k dispozici velké společnosti, chtějí zprostředkovat i pro menší firmy. Účtovat si chtějí za každou fakturu, která projde jejich systémem a aktuálně řeší seed round, do kterého chtějí nalákat i některé z investorských hvězd, kterým se představí jako jediný český zástupce na nadcházejícím globálním Wayra Demo Day.