Wayra hledá čerstvou krev a StartupYard zítra uzavírá přihlášky

Deset týmů, čtyřicet tisíc euro a kanceláře v centru Prahy, to jsou hlavní lákadla tuzemského korporátního akcelerátoru španělské Telefóniky. V prvním kole firma přilákala hlavně slovenské týmy, které čeká příští čtvrtek maturita. První pražský Demo Day začíná v šest.

Přihlášky běží až do 23. února a na konci března by už měly v akcelerátoru zasednout nové týmy. „Při výběru posuzujeme hlavně inovativní ráz projektů, technologickou unikátnost a celkový potenciál uplatnění daného byznys modelu na globálních trzích. Dále se přihlíží na stádium vývoje produktu či služby, rovněž na kvalitu a vyzrálost týmu stojící za projektem,“ vysvětluje šéfová pražské Wayry Jarmila Plachá.

Wayra je tak poslední šancí pro ty, kteří hledají místo v tuzemských akcelerátorech. Navíc má nejširší záběr. Oba starší konkurenti už se totiž vyprofilovali a našli si svá jasná témata.

wayra wayra

Do brněnského StarCube, který se od letošního roku rozhodl specializovat převážně na hardwarové startupy, se přihlásilo 84 týmů. „Šestadvacet z nich je ze zahraničí přibližně z patnácti zemí celého světa. Sedm z nich se dostalo i do užšího finále,“ vysvětluje Helena Továrková z Jihomoravského inovačního centra. StarCube Jam, tedy další kolo výběru bude zítra a v sobotu a vybraní postupují do samotného StarCube. Tříměsíční program pak odstartuje StarCube bootcampem na konci února.

Smíchovský StartupYard se zase zaměřil na práci s daty a vyhledáváním. Spolupráci s ním ohlásila dvojice GoodData a IBM . Především ale Seznam, který si z akcelerátoru udělal v podstatě svou farmu. Přihlášky končí na konci ledna. Tedy zítra.