Videoflot po roce opouští betu a rozjíždí to naostro

Server Videoflot vznikl jako reakce na rostoucí poptávku po videu a zároveň strmě rostoucí množství nezávislých videotvůrců, animátorů a dalších audiovizuálních kreativců, kteří se zde mohou vzájemně kontaktovat a dostanou se k zakázkám. „Videoflot se to jmenuje proto, že jsme chtěli .com doménu se slovem video a všechny anglické už byly zabrané,“ vysvětloval na čtvrtečním Pioneers Unplugged důvod rusky znějící domény zakladatel brněnského startupu David Spáčil.

Videoflot se rozjel přesně před rokem a na svědomí má třeba tohle video. 

Firma si kromě StarCube vyzkoušela i latinsko-americký inkubátor StartUp Chile. Obsadila třetí místo ve startupové soutěži Vodafone Nápad roku. „Naším hřištěm je momentálně evropský a latinskoamerický trh,“ říká Spáčil s tím, že jejich ambice jsou globální. „Rádi bychom fungovali jako Y Soft Václava Muchny. Chceme být globální firma a jít příkladem pro další tuzemské startupy,“ navazuje na přednášku legendárního brněnského podnikatele Spáčil.

Startup momentálně sídlí v největším natáčecím ateliéru v Brně. Nová verze Videoflotu by měla mít zgruntu nový systém i grafiku a freemium model fungování. „Dosud jsme fungovali z vlastních zdrojů a peněz ze StartUp Chile. Teď spustíme placenou verzi a zároveň začínám hledat investora se zkušenostmi pro pořádný rozjezd,“ vysvětluje Spáčil finanční situaci svého projektu.