Tripomatic se stává mobilní službou, má 40 tisíc uživatelů

„Aplikaci si od dubnového spuštění stáhlo skoro 40 tisíc lidí. Když jsme ji spouštěli, předpokládali jsme, že ji budou nejčastěji využívat lidé, kteří si přes web naplánují cestu na stolním počítači a pak si stáhnou plán do mobilu. Ukázalo se ale, že velká většina lidí si aplikaci stáhne a chce v ní i rovnou plánovat, počítač k tomu vůbec nepotřebují. Proto jsme v nové verzi aplikace umožnili jednodušší a pohodlnější plánování cest v mobilu a celkově je to cesta, kterou chceme v mobilních aplikacích pokračovat,“ řekla k nové iPhone aplikaci Barbora Nevosádová.

V plánu je nyní také aplikace pro Android, která by se měla představit už v lednu. Celkem má Tripomatic téměř 40 tisíc registrovaných uživatelů a nadále roste s jednoduchým cílem – vytvořit nejlepší plánovač výletů a cest, který existuje. Projekt by se měl přehoupnout do zisku v příštím roce, spíše ale až v jeho druhé polovině.

„Nejdůležitější je teď pro nás nabrání nových uživatelů, kteří se budou k Tripomaticu vracet. V prvním čtvrtletí příštího roku představíme nové funkce, které monetizaci určitě pomůžou a budou zároveň užitečné pro naše uživatele,“ dodala Nevosádová.