Tipli kupuje Pestrý jídelníček, největší projekt pro hubnutí a zdravý životní styl v Česku

Pestrý jídelníček, největší portál v Česku věnující se zdravému životnímu stylu a hubnutí, mění majitele. Projekt s 1,2 miliony registrovaných uživatelů u nás a na Slovensku je nejnovější akvizicí cashback portálu Tipli.

Z akvizice by měli profitovat také zákazníci Pestrého jídelníčku, jimž hodlá Tipli díky synergiím v rámci své široké obchodní skupiny nabídnout výhody formou odměn za nákupy, slev a nejrůznějších kuponů.

Náročný, ale atraktivní byznys

„Podnikání v oblasti zdravého životního stylu je sice náročné, ale atraktivní a perspektivní. Proto máme zájem Pestrý jídelníček dále rozvíjet a domlouváme spolupráci s předními českými a slovenskými odborníky na zdravý životní styl,“ vysvětluje Michal Hardyn, zakladatel portálu Tipli.

Zleva: Michal Vávra, František Szabó (Pestrý jídelníček) a Michal Hardyn (Tipli).

Tipli aktuálně spolupracuje s více než tisícovkou e-shopů a mnoho z nich působí právě v segmentu zdravého životního stylu a hubnutí. Samotný Pestrý jídelníček je v této oblasti vcelku ojedinělým projektem, který dokázal během necelých tří let nasbírat více než 1,2 milionu registrovaných uživatelů. V roce 2017 vykázal zisk přes 1,5 milionu korun.

Pestrý jídelníček je založen na jednoduché registraci, po které je uživateli sestaven stravovací plán přesně podle jeho potřeb. Ke všem navrhovaným pokrmům jsou dostupné recepty, které si uživatel může přizpůsobit ve chvíli, kdy chce daný pokrm vařit na více dní. Ke každému receptu jsou zároveň připravené alternativy se stejnou výživovou hodnotou.

Zájem o hubnutí v Česku roste, a to i díky vyššímu počtu lidí trpících nadváhou či obezitou. Podle organizace NCDRisC (světové sítě shromažďující zdravotnická data) u nás trpí nadváhou či obezitou přes 71 % mužů a téměř 57 % žen. Ohroženy jsou také děti. Podíl chlapců (5–19 let) s normální váhou se v Česku od roku 1976 do roku 2016 snížil z téměř 70 % na 57 %. Podíl dívek s normální váhou klesl z 71 % na 64 %.

Diskuze k článku