Summer of Startups už má web, nápady nabídli první investoři

Summer of Startups bude fungovat na podobném principu jako Startup Weekend, je ale o poznání delší (konkrétně o 2370 hodin). Nejprve dá během poznávacího víkendu dohromady angel investory a jejich nápady na projekty s lidmi, kteří by jim je mohli a chtěli pomoci zrealizovat, a pak začnou tři měsíce tvrdé práce. Akci organizuje Node5, který zajistí prostor a konzultační služby, vše ale bude z velké míry na domluvě jednotlivých týmů.

Předem nejsou dána žádná závazná pravidla, jak by měla spolupráce probíhat. Je tedy možné, že si investor nechá například podíl 40 procent a zbytek rozdělí mezi ostatní partnery, kterým zároveň po dobu tří měsíců zajistí peníze na živobytí a pokryje marketingové a jiné výdaje projektu. Nebo si také může nechat jen 10 procent s tím, že žádné velké finance do realizace vkládat nebude. Jsme docela zvědaví, s jakými modely jednotliví investoři přijdou. V každém případě připadne 5 procent Node5.

Zatím zájem podělit se o své nápady potvrdili Michal Bláha, Pavel Doležal, Petr Hromádko, Petr Ocásek, Vít Urbanec a Vlastimil Vávrů. Další jména bychom se mohli dozvědět na pondělní akci, kde bude možné se organizátorů na cokoliv vyptat a setkat se s některými z mentorů. Další informace o programu najdete na webu v sekci FAQ a samozřejmě už můžete také podat přihlášku. Vše odstartuje ve čtvrtek 2. srpna, vybráno bude maximálně 25 lidí do osmi týmů.