Studio U+ spustilo unikátního průvodce, podle kterého si můžete postavit vlastní startup

Startupové studio U+ spustilo další projekt, ale tentokrát se překvapivě nejedná o startup. Naopak jde o unikátního průvodce, který detailně popisuje nezbytné kroky při stavbě startupu. A tak si díky němu můžete vyvinout třeba vlastní firmu a neudělat při tom tolik chyb.

V U+, dříve známý pod jménem Usertech, pomáhají stavět startupy pět let. Jeho lidé zároveň mentorují na Google Launchpadu, v ESA a Founder Institutu, a tak se rozhodlo, že své poznatky a znalosti nasdílí se širokou komunitou. Chce je předat především těm, kteří by si rádi postavili vlastní startup.

Startup od A do Z

„Sami jsme se během stavby startupu dopouštěli nemalého množství chyb a omylů, které nás stály spoustu úsilí, času, ale i dobrých lidí. Dlouho jsme si říkali, že kdybychom měli takový návod, určitě by nám spoustu starostí ušetřil,“ říká CEO U+ Jan Beránek.

„Na internetu je spousta článků, které řeší nejrůznější palčivé otázky, které startupy i jejich foundry pálí, ale nikdo vám nedává skutečný manuál, jak takový startup postavit od základu a jaké další kroky vás čekají,“ doplňuje Beránek.

Že je o co stát, značí i zájem amerických partnerů U+, kterým se takzvaný Startup Guide velmi líbí. Partneři jako Bay Angels, Galvanize, One Piece, Startup Grind nebo Google Launchpad chtějí průvodce šířit mezi své klienty. A další partneři by měli přibývat.

Startup Guide v U+ tvořilo celkem jedenáct lidí. Výsledkem je přes sto stránek obsahu, který pokrývá všechny fáze startupu od nápadu přes jeho validaci, MVP, uvedení na trh až po následnou evaluaci a další kroky. Prozatím je zveřejněna zhruba třetina obsahu a najdete ho na webu U+.

Diskuze k článku