Středoevropské akcelerátory budou rozdávat: pro startupy mají celkem 5 milionů eur

“V posledních letech založily desetitisíce podnikatelů ve střední a východní Evropě nadějné startupy. Stále však chybí dostatek počátečního kapitálu, který nejčastěji poskytují andělští investoři a menší fondy. Tato dodatečná podpora od Evropské komise umožní akcelerátorům ze CEED Tech investovat v regionu větší peníze a přitáhnout další investory,” říká Cedric Maloux, výkonný ředitel StartupYardu.

A to není vše, součástí grantu Evropské komise je i přístup k open source technologiím FIWARE. Startupy se dostanou i k výhodám jednotlivých akcelerátorů, tedy třeba k serverům, kancelářím, ubytování nebo dopravě.

Přihlášky je třeba řešit hned: první kolo začíná už dnes a končí 15. prosince. Druhé kolo výběrů proběhne příští rok.

Jakých akcelerátorů se program týká:

Navíc mají projekty ještě další šanci. CEED Tech nabídne po konci programu těm nejzajímavějším až 250 tisíc eur jako další investici. Podle Malouxe bude zaměření StartupYardu široké. Plánuje hledat v oblastech dat a cloudových služeb, analýz, transakcí, aplikací pro finance, elektronického obchodu nebo zdravotnictví, zaměří se ale i na mobilní technologie a bezpečnost. “V prvním roce vybereme až 50 teamů do pěti akceleračních programů, očekáváme velký zájem mezi zakladateli z celé Evropy,” dodává.

Diskuze k článku