Státní seed fond představí seriál seminářů po českých městech

Cyklus seminářů začne ve středu 10. října ráno v Modré posluchárně Univerzity Karlovy v Praze. Registrovat se můžete už pouze dnes. Tým pracovníků ministerstva a externích odborníků pak postupně navštíví i Brno, Olomouc, Zlín, České Budějovice, Ostravu, Ústí nad Labem, Pardubice a Plzeň. Pro velký zájem se v Praze a Brně uskuteční tyto akce opakovaně na různých vysokých školách. Zakončení cyklu je naplánováno na 29. listopadu v Hradci Králové. Přibližně dvouhodinové pásmo bude obsahovat krátké prezentace, rozhovory s investory i diskuzi.

Cyklus seminářů k Seed fondu byl připraven ve spolupráci s Operačním programem Technická pomoc jako součást projektu „Jak na fondy“. Účast na akcích je bezplatná, je však nutné se předem registrovat. Registrace na říjnové akce je již otevřena, jejich kompletní přehled najdete zde: www.strukturalni-fondy.cz/Jak-na-fondy/Aktualni-seminare.

Seed fond je nový nástroj podpory podnikání připravený ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace. Jedná se o novinku, kdy namísto obvyklých dotací resp. bankovních produktů jsou podnikatelům poskytovány investice rizikového kapitálu. Je určen především začínajícím podnikatelům, kteří hledají zárodečný nebo startovní kapitál k rozjezdu své firmy založené na nových nápadech a inovacích. Tématu jsme se již věnovali v řadě podrobných článků:

„Rádi bychom seed fond přiblížili mladé generaci a nositelům nových nápadů a nabídli jim aktuální informace i praktické rady, jak z tohoto fondu získat peníze pro zahájení podnikání i pro jeho další rozvoj,“ řekl k chystanému seriálu seminářů Martin Kuba, ministr průmyslu a obchodu.