Startup Videoflot míří do Chile a chystá překvapivý launch

„Poletí Havran? Uživatelé rozhodnou v nevídané experimentální akci propojující v reálném čase sociální sítě a streamované video!“ Těmito slovy láká brněnský Videoflot na akci u příležitosti oficiálního spuštění služby ve veřejné betě, která se bude konat 10. září v pravé poledne na střeše budovy IBC v Brně. Sledovat ji můžete buď osobně, nebo právě na nově spouštěném webu.

„Ve stylu britského podnikatele a dobrodruha Richarda Bransona, který osobně promuje své nové projekty různými šílenými a nebezpečnými akcemi, se rozhodl uvést svůj projekt i filmař a cestovatel David (Havran) Spáčil. Půjde o největší ‚úlet‘ v dějinách českého marketingu! O osudu Havrana rozhodnou sami fanoušci svou online reakcí na streamované video. Akce proběhne ke spuštění projektu Videoflot,“ uvedl tým v tiskové zprávě.

A víte co? My jsme vážně docela zvědaví, protože jestli zatím Videoflot něco ukázal, tak to, že dokáže originálně zabavit nejen sebe, ale také svoje fanoušky. Jen video s cyklistou, který na dálnici D1 školí policejní passat, vidělo v různých verzích na Vimeu či YouTube bezmála tři čtvrtě milionu lidí. David Spáčil se navíc jako kameraman účastní části expedice českých trabantů do Jižní Ameriky a na profilu Videoflotu na Vimeu najdete třeba skvělé video ze společného testování britských Morganů s Danem Pribáněm. Jistě, o funkčnosti business modelu nám takové akce asi mnoho neřeknou, ale kdo říká, že se zábava a úspěšné podnikání nedají spojit?

Služba fungující jako pracovní server a kreativní hřiště pro tvůrce videa navíc aktuálně uspěla se svou přihláškou do Start-up Chile. Šestiměsíční program financuje chilská vláda ve snaze přilákat mezinárodní projekty, které mají zájem o expanzi do světa z Jižní Ameriky. Program poprvé vyzkoušela v roce 2010, kdy se ho účastnilo 22 startupů ze 14 zemí. Ty zároveň získaly po 40 tisících dolarů a roční víza. Ve dvou bězích roku 2011 už se celkem sešlo téměř 1000 přihlášek a do Chile odjelo bezmála 200 firem z desítek států.

Server Videoflot vznikl jako reakce na rostoucí význam videa a poptávku po něm a zároveň strmě rostoucí množství nezávislých videotvůrců, animátorů a dalších audiovizuálních kreativců, kteří se zde mohou vzájemně kontaktovat a dostanou se k zakázkám. Videoflot je také nástroj pro každého, kdo chce krátké video k jakémukoliv účelu, ale netuší, kde hledat vhodné tvůrce. Projekt byl součástí loňského běhu brněnského StarCube a zabodoval také v Nápadu roku.