Startup pracuje na rozpoznávání emocí podle zabarvení lidského hlasu

Startup Beyond Verbal, který od května nasbíral hned 3.8 milionu dolarů v insvesticích, usiluje tuto situaci změnit. Jeho cílem je obohatit technologie rozpoznávající sémantický obsah naší řeči o složku, která by poznala také to, jak mluvíme a co to vypovídá o našem vnitřním rozpoložení.

To může mít celou řadu využití. Vedení společnosti, CEO Yuval Mor a marketingový prezident Dan Emodi, uvádí jako příklad hudební aplikaci, která se přehrávanými písněmi přizpůsobí vaší náladě. Podobně by ale mohlo jít o systém, který by vám podle současného rozpoložení nabídnul ten správný film. Nebo třeba bezpečnostní pojistku do auta, kdy by vůz automaticky omezil maximální rychlost, pokud by ve vašem hlase rozeznal hněv, únavu či nervozitu. Nebo cokoliv jiného, kde hrají roli nejen informace, ale i prožívané emoce.

Systém, na kterém startup pracuje, vychází z osmnáctiletého výzkumu fyziků a psychologů. Podle těch, kdo měli možnost se detailně seznámit se současnou verzí softwaru, funguje vše přesně tak, jak startup slibuje. Malou ukázku můžete zažít na domovské stránce projektu, kde si můžete analýzu svých emocí vyzkoušet na vlastní kůži.

Via BI