Startují GameFounders, první evropský akcelerátor pro hry

GameFounders v Evropě hledají herní startupy všeho druhu, kromě samotných her tak může jít i o projekty spojené s gamifikací, vývojem herních platforem a nástrojů či cokoliv dalšího. Ve Spojených státech vzniklo s rostoucí popularitou a významem her takových akcelerátorů už několik, například YetiZen, Game Dojos nebo Joystick Labs, na naší straně oceánu se nicméně GameFounders prohlašují za první svého druhu.

Hračičkovsky udělaný přehled mentorů

Výměnou za prostor, mentoring od více než 60 osobností z celého světa a peníze požaduje akcelerátor 9 procent ve firmě. Pro přijetí nestačí startup ve fázi nápadu, je třeba přijít s již se spuštěnou aplikací nebo alespoň funkční betou. Firma nicméně založena být nemusí. Přestože dveře jsou otevřeny všem typům startupů, o něco větší šance mají podle GameFounders ty mobilní. Ideálním kandidátem tak je mobilní aplikace s tisíci staženími, která ale teprve hledá monetizaci a svoje místo na trhu.

Program potrvá od 3. září do 30. listopadu, počáteční investice činí 5 tisíc euro na každého člena týmu (do 15 tisíc). Akcelerátor můžete sledovat také a Twitteru jako @GameFounders.

Via VB