Startuje vzdělávací program iCollege. Naučí podnikat online

Program si klade za cíl předat účastníkům co nejvíce praktických znalostí a zkušeností využitelných pro jejich podnikání na internetu. „Domnívám se, že vzdělávací instituce typu iCollege v českém IT ekosystému zásadně chyběla a bude obrovským přínosem pro celou IT komunitu tím, že se stane výborným odrazovým můstkem pro talentované lidi, kteří chtějí v IT businessu něco dokázat. Myšlenka je jasná, věřím, že ani v realizaci nezklameme,“ říká Jan Barta, jeden ze zakladatelů iCollege, který je zároveň zakladatelem úspěšných společností Crazy Tomato či Elephant Orchestra a spoluvlastníkem ePojištění.cz.

iCollege je vzdělávací instituce, která má formu obecně prospěšné společnosti. Tu na jaře letošního roku založila skupina českých, převážně internetových podnikatelů a investorů. Kromě Barty je mezi dalšími zakladateli iCollege například Ondřej Bartoš, známý z pořadu České televize DenD. Dále je to publicista a vysokoškolský učitel Petr Koubský, Oldřich Neuberger (zakladatel libimseti.cz) nebo Nikola Rafaj (CEO inkubátoru StartupYard).

Mezi lektory se objeví řada známých a významných osobností tuzemského internetu a podnikání. Patří k nim například Michal Bláha, podnikatel a investor, někdejší spoluzakladatel serveru Atlas.cz; Martin Kasa, zakladatel webového obchodního domu Kasa.cz; Petr Maňas, podnikatel, kouč a jeden ze zakladatelů společnosti LCS International; či Josef Šlerka, který řídí vývoj software ve společnosti Ataxo a vedle toho vede program Studia nových médií na Filozofické fakultě UK.

Úplný seznam lektorů a jejich profesních životopisů se nachází na webu iCollege. Systém výuky počítá vedle lektorů také s hosty, kteří se přijdou formou kratší přednášky podělit o své zkušenosti. Půjde o další špičkové osobnosti z podnikatelské i manažerské scény.

Více informací najdete na webových stránkách projektu na adrese www.icollege.cz. Zájemci o studium mohou sledovat iCollege i na Facebooku (facebook.com/iCollege.cz) a Twitteru (@iCollege_cz). V případě otázek se lze obrátit také na administrátorku projektu Kristýnu Musilovou (+420724380348, kristyna.musilova@icollege.cz).