StarCube už bere přihlášky na příští rok. Rychlíci dostanou workshop zdarma

Na ty, kteří budou do StarCube 2014 vybráni, čekají opět tři měsíce workshopů, přednášek a konzultací s úspěšnými podnikateli a odborníky z praxe. Během čtvrt roku tak mohou v prostředí akcelerátoru z počátečního nápadu vybudovat základy fungující firmy. Program odstartuje v únoru a vyvrcholí závěrečnou soutěží na StarCube show v květnu příštího roku. Hlásit se můžete do 12. ledna 2014 na stránkách akcelerátoru.

„Nově chceme, aby měl každý projekt ověřený zájem trhu, tedy alespoň dvacet potenciálních zákazníků, u B2B projektů stačí tři zákazníci,“ uvedl manažer startup programu JIC Michal Hrabí. „Předejdeme tak tomu, aby někteří teprve v průběhu StarCube měnili svůj projekt nebo ho úplně zařízli, protože nebude mít odezvu na trhu. A celkově si od toho prostě slibujeme kvalitnější týmy,“ doplnil Hrabí.

StarCube akcelerátor se již pošesté otevírá všem, kteří chtějí rozjet svůj projekt, proniknout do základů podnikání a uskutečnit tak svůj podnikatelský sen. Tak jako předchozí běhy i tento bude pro účastníky zdarma, náklady hradí pořádající JIC ve spolupráci s Enterprise Europe Network a partnery projektu.

Letos je jako partner potvrzen Microsoft a s dalšími partnery organizátoři jednají. Po celou dobu programu bude všem týmům k dispozici StarCube space.

Veškerý program bude veden v angličtině, akcelerátor se podruhé otevírá i zahraničním týmům. „Osvědčilo se nám to, týmy jsou více motivované a například jordánský tým Braci, který byl v posledním běhu ve vítězně trojce, tu nedávno založil dceřinou společnost a spolupracuje na testování svého výstražného náramku pro neslyšící s Českou unií neslyšících,“ uzavírá Hrabí.