Soutěže Nápad roku a Startup roku se slučují do jedné

Organizátoři soutěží Nápad roku a Startup roku dnes oznámili, že se dohodli na sloučení obou projektů v jeden. Sloučená soutěž nadále ponese název Nápad roku a Startup roku zůstane ve struktuře soutěže zachován jako jedna z nových kategorií. Cílem sloučení obou soutěží je údajně přinést soutěžícím i celé komunitě kolem obou projektů více možností investic a lepší zázemí pro jejich další rozvoj.

„Projekt Nápad roku si za dobu své pětileté existence vybudoval na trhu pozici nejznámější soutěže podnikatelských nápadů a začínajících projektů. Naší vizí je však budování platformy, která začínajícím podnikatelům poskytne dlouhodobou podporu a zázemí jak formou větších investic, tak i doprovodných služeb a poradenství. Sloučení se soutěží Startup roku, za kterou stojí silná skupina investorů, nám umožní se k této vizi přiblížit,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Nápad roku.

Cílem spojení z pohledu soutěže Startup roku je věnovat více času a prostředků samotným projektům a méně organizaci soutěže. Český trh je co do množství nápadů a šikovných lidí relativně omezený a nemá smysl ho dále dělit na několik soutěží,“ říká k tomu Kamil Vacek, zakladatel Startupu roku, který ve sloučené soutěži převezme roli porotce a člena hodnotící komise.

Díky sloučení obou soutěží pod společný projekt Nápad roku mají soutěžící i komunita kolem obou projektů získat více výhod. Organizátoři soutěže jim poskytnou lepší zpětnou vazbu na jejich projekty, zvýší počet projektů, které získají investice a podporu do začátku, a současně jim pomohou se zviditelněním jejich projektů mezi potenciálními zákazníky a obchodními partnery.

Ve sloučené podobě proběhne již nadcházející pátý ročník soutěže, který ponese označení Vodafone Nápad roku 2012 a odstartuje již v nejbližších dnech. Více informací na oficiálním webu napadroku.cz.