WebSupport je v první desítce nejrychleji rostoucích firem, daří se i Čechům

Růst o 1003 % za posledních pět let. Slovenská firma se prosadila mezi především polskou konkurencí. „Momentálně pracujeme na nové IT architektuře, která naše služby posune zase o několik úrovní výš,“ potvrzuje ambice Michal Truban, který má na svědomí i několik startupů.

Ačkoliv totiž WebSupport ze středoškolského nápadu do úspěšného podnikání vyrostl, startupová atmosféra ve firmě stále zůstává. Důkazem toho jsou nově vznikající samostatné projekty – nástroj InHiro.com pro najímání nových lidí, NiceReply.com pro získávání zpětné vazby a projekt ScaleDo.com pro podporu podnikání.

Z českého internetu se do první desítky nevešel nikdo, i tak ale máme řadu zajímavých „zářezů“. Na dvanáctém místě celkově a na druhém místě v kategorii Velká pětka (velké rychle rostoucí společnosti, které dosáhly v předchozích pěti letech mimořádného růstu) se objevil brněnský Internet Shop, který provozuje obchod Parfums.cz. Ten vyrostl o 824 %. V kategori Vycházející hvězdy se na čtvrtém místě umístil Geosense a na devátém místě Inmite.