Školní sešit.cz má švýcarského investora, získá miliony korun

Projekt Školní sešit.cz (podrobně jsme vám ho představili v článku před týndem) našel partnera ve švýcarském internetovém investorovi BlackLex, který tímto krokem vstupuje na český trh. BlackLex získává 15 procent firmy mySchoolNotebook s.r.o. za částku, která se pohybuje v řádech milionů korun.

Společným cílem zakladatele a nového investora je globální expanze. Tuzemský trh podle Jakuba Rože neposkytuje projektu tohoto typu dostatečné podmínky pro adekvátní růst a nastavuje hranice, které projekt přerůstá. Digitalizace vzdělávání, v západním světě probíhající proces, se v Česku teprve pomalu rozbíhá.

„Připravujeme anglickou verzi, kterou chceme uvést ve Spojených státech a Velké Británii začátkem školního roku 2011/2012 pod názvem mySchoolNotebook.com,“ řekl Rož. Tato mutace bude na rozdíl od té české fungovat na principu freemium, kdy si uživatel může vybrat mezi základní verzí aplikace nebo rozšířenou formou, která za měsíční poplatek nabídne další funkce.

Mladý Internet Backer BlackLex vyhledává investice v oblasti mobilních aplikací a internetu, především ve společnostech ze střední a východní Evropy. Součástí společnosti je AdvisoryBoard, která sdružuje experty z různých oborů sídlící po celém světě. Celý projekt je zaštítěn zakladatelem a CEO Davidem Dostalem. V Německu narozený David Dostal založil svou první internetovou společnost v roce 1996. Vybudoval největší komunitní server pro ženy v zemi www.gyn.de. Donedávna byl spoluvlastníkem a CEO švýcarského investičního fondu.