Sing Something z pražského Startup Weekendu míří do světa

Aplikace Sing Something je teprve od čtvrtka dostupná v App Store a stojí za ní u nás nikoliv neznámý slovenský tým Jána Ilavského (vítěz dvou AppParade a dalších soutěží) a Vladimíra Hrinčára. O nápadu jsme poprvé slyšeli na konci dubna v rámci prvního pražského Startup Weekendu a už od počátku se jeho tvůrci nijak netajili tím, že se ve větší než malé míře nechali inspirovat úspěchem hry Draw Something, kterou za 200 milionů dolarů koupila Zynga. Doslova tehdy v nadsázce zaznělo, že „good artists copy, great steel“.

Princip Sing Something je přesně takový, jaký očekáváte – uživatel si může nechat z vybraného období a žánru nabídnout tři písničky, přičemž jednu z nich pak nazpívá a pošle některému z přátel, který musí uhodnout a z písmen poskládat její název. K dispozici sice není text písně, aplikace ale nabízí alespoň odkazy na YouTube videa. V současnosti je v databázi asi tisícovka písní ze čtyř kategorií (80. a 90. léta, první desetiletí nového tisíciletí a roky 2010 až 2012) a přibýt by ještě mělo nejméně deset dalších zaměřených na specifické žánry či autory.

Hráči jsou za své výkony odměňováni a s pomocí virtuální měny si ve hře lze pořizovat výhody, které hádání či výběr písní usnadňují.

Pokud vás aplikace a dění kolem ní zajímá, doporučujeme sledovat účty @Split82 a @LokimanSK, facebookovou stránku hry nebo se podívat na zmíněný článek na Mashable.