Safetica vyhrála v Global Bootcampu kanceláře v Silicon Valley

Osm českých firem se zúčastnilo brněnského Global Bootcampu, na kterém Chris Burry a Ken Singer z US MAC, ostřílení byznysmeni ze Silicon Valley, radili českým startupům, jak se dostat na globální a americký trh.

Do programu se přihlásili ostřílení borci z české startupové scény. Safetica, Invea-tech, ORM Designer, BMI, Jobote, Comprimato, Datamolino a Liftago

Kromě běžných obecných rad jak postavit prezentaci, jak pitchovat nebo jak změnit technické myšlení na byznysovou notu, se mohli startupisté setkat s investory i tváří v tvář. “Odpoledne jsme v programu vyhradili na půlhodinové individuální konzultace,” vysvětluje Helena Továrková.

Na konci dvoudenního programu čekala na firmy výzva – předvést přes Skype své elevator pitche v angličtině před panelem tří investorů v Silicon Valley. V porotě byli David Smith (Tirna Partners, technický scout firem jako British Telecom, Adobe, Microsoft, Fujitsu, Sony nebo LG), Max Shapiro (Keiretsu Forum) a David Emerson (Harvard Angels).

„Po třech minutách elevator pitche, následovaly tři minuty otázek od investorů a tři minuty na feedback. Firmy byly hodnoceny jednoduše, známkou od jedné do pěti, kdy pět je nejlepší,“ dodává Továrková.

Investoři pak své hodnocení po skončení prezentace každé firmy jednoduše ukázali na kameru. A  nejlepší výsledek – třikrát „čtyřku“, měl výkon Jakuba Mahdala ze Safeticy.