Revolut v Praze otevřel svou pobočku, zavede účty s českými IBAN kódy

Britský fintech startup Revolut otevírá pobočku v Praze. Firmu zde bude řídit David Pavliska, který byl jmenován novým Manažerem pro Českou republiku. Revolut dále přibližuje své služby českému trhu, po květnovém přímém nabíjení v korunách nyní plánuje zavést také účty s českými IBAN kódy.

V aplikaci Revolut si může každý během 60 vteřin založit běžný účet, platit v zahraničí ve více jak 150 měnách bez poplatků, na svém Revolut účtu disponovat a směňovat 25 měn a posílat domácí i zahraniční platby za aktuální mezibankovní kurzy. Díky těmto výhodám se stala služba extrémně populární a jen v Evropě ji využívá přes 3 miliony uživatelů.

V květnu letošního roku zavedl Revolut přímé nabíjení v českých korunách a oficiálně tak vstoupil na tuzemský trh. Fintech startup z Velké Británie si velmi rychle získal oblibu a po několika měsících má v Česku silnou komunitu s více než 40 000 klienty. Jejich počet přitom stále roste, denně o více než 100 nových klientů.

Účty s českými IBAN kódy

To však znamená, že většina Čechů stále platí vysoké bankovní poplatky a zejména při cestách a platbách do zahraničí zbytečně přichází o své peníze. Revolut nabízí alternativu v podobě levnějších služeb a lepšího zákaznického servisu.

Klienty láká na nulové skryté poplatky, přehledné a jasné smlouvy a zejména na převody měn na základě momentálního, středového mezibankovního kurzu. Ten je oproti běžně nabízeným kurzům výrazně výhodnější. Nyní navíc Revolut plánuje zavést také účty s českými IBAN kódy.

David Pavliska

Revolut, který se letos stal dalším evropským unicornem, zároveň v Praze otevírá pobočku. Aktivity Revolutu v Česku bude nově řídit David Pavliska. Jedním z jeho cílů bude hledat partnery, kteří sdílí misi Revolutu – vrátit lidem kontrolu nad jejich financemi.

Tento týden jsme v Evropě dosáhli velkého milníku 3 milionů uživatelů. Ti všichni se zbavili poplatků za transakce v cizích měnách. V některých zemích nám přibývá tisíc zákazníků denně a například na Maltě už obsluhujeme 10 % veškeré populace. Proč by zrovna Češi měli nadále platit vysoké poplatky, když Revolut nabízí směňování za které není potřeba platit? Jsem rád, že nám toto poselství bude v roli Manažera pro Česko pomáhat šířit právě David Pavliska,” uvedl Andrius Biceika, obchodní ředitel Revolutu.

Revolut je nejrychleji rostoucí fintech projekt v Evropě, dnes už expanduje i do USA a Asie. Je mi opravdu velkou ctí, že se stávám součástí mezinárodního týmu talentů a mohu projekt v ČR vést. Těším se na komunikaci s místní komunitou i na spolupráci s brand ambasadory, médii a potenciálními obchodními partnery. Každý trh je jiný a já chci českým klientům zaručit uživatelskou zkušenost, která bude odpovídat jejich skutečným potřebám. Mým cílem je skrze Revolut pozvednout správu financí Čechů na novou úroveň,” shrnuje Pavliska, nově jmenovaný manažer Revolutu v České Republice.

Diskuze k článku