Revolut rozšiřuje podporu kryptoměn o Ripple a Bitcoin Cash. Chce z nich udělat mainstream

V prosinci loňského roku začal britský fintechový startup Revolut nabízet možnost kupovat, držet a prodávat kryptoměny přímo ve své aplikaci. Aktuálně rozšiřuje jejich podporu o další dvě. Bitcoin, Litecoin a Ethereum doplní Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH).

Zpráva přichází jen několik dnů poté, co startup oznámil oficiální vstup na český trh a plnou podporu české koruny. Zmiňované kryptoměny jde nakupovat přímo za 25 klasických měn, díky aplikaci během několika sekund. Uživatelé si zároveň mohou nastavit upozornění, když cena vybrané kryptoměny dosáhne určitou hodnotu.

Na kryptoměny jednoduše

„Ptali jsme se Revolut komunity, jaké další kryptoměny by chtěla. Poptávka po Ripple a Bitcoin Cash byla absolutně ohromující. Po měsících vyjednávání a práce na vývoji jsme nadšeni, že nabízíme podporu těmto dvěma digitálním měnám,“ uvedl Vlad Yatsenko, spoluzakladatel a CTO fintechu, který se nedávno stal dalším evropským unicornem.

XRP a Bitcoin Cash podle vyjádření Revolutu většina burz s kryptoměnami aktuálně nepodporuje. „Spustili jsme tuto funkci, abychom mohli nabídnout bezproblémovou výměnu kryptoměn pro mainstreamovou populaci. Myšlenka výměny, privátních klíčů a cold storage je pro některé lidi úplně odrazující, proto jsme chtěli zákazníkům nabídnout jednoduchou možnost seznámit se s touhle oblastí,“ dodal Yatsenko.

? The wait is over. You can now buy, hold and sell #XRP and #BCH instantly with Revolut. ?

Posted by Revolut on 24. máj 2018

Diskuze k článku