Registrace do Startup Show končí zítra. Kdo už se přihlásil?

Soutěž Startup Show je součástí největší české internetové konference WebExpo a bude také jejím vyvrcholením. Novinkou jsou veřejné profily všech přihlášených, jejichž projekty a odpovědi si může kdokoliv prohlížet, lze pod nimi diskutovat a až do uzavření registrací na nich mohou týmy dál pracovat a vylepšovat je. Přihlášené projekty musí být založeny nejdříve v lednu 2011 a nesmí mít za sebou účast v předchozích ročnících soutěže.

Už několik dní po uzavření registrací se veřejnost dozví jména deseti projektů, které čeká intenzivní výcvik prezentačních dovedností a následný souboj v rámci akce WebExpo Startup Show Pitch. Z ní teprve vzejde čtveřice finalistů, která se před porotou utká o milionovou investici od 42Angels. Diváci zároveň hlasováním na místě určí pořadí tří startupů, které získají ceny partnerů. Všechny projekty vybrané do první desítky mají nárok na účast na konferenci zdarma, získají příležitost předvést zde svůj pětiminutový pitch a možnost prezentovat se formou stánku.

Kdo chce milion

Dosud se přihlásilo 27 projektů, což je přibližně polovina loňského počtu. Nutno ale dodat, že také výrazně ubylo balastu v podobě od pohledu šílených nebo nesmyslných „startupů“. Jaká jména mezi nimi najdete?

Řada projektů jsou známé tváře, o nichž jste se u nás mohli dozvědět už dříve. Mezi ně patří AirBnB pro auta Arounded, streamingová služba Camcada zrozená ze Summer of Startups, firma CDN77, s níž chce své zkušenosti zužitkovat Zdeněk Cendra a vypálit rybník velkým konkurentům, nebo nedávno zainvestovaná služba Druidly. Stejně tak jsme již mnohokrát zmiňovali data od ZoomSphere Jakuba Macha, poměrně podrobně jsme se rozepsali o Leady, loňský ročník brněnského StarCube bude reprezentovat Videoflot a své úspěchy už za sebou má i služba Rozečti.se. Na Startup Summitu se zase předvedl slovenský Foretaster.

Nováčky zastupuje například cestovní kancelář zaměřená na místa spojená s korupcí CorruptTour, internetová databáze léků IDAL, distribuované datové úložiště Jokiro, nástroj pro migraci e-mailů Movemants, Flickr pro firmy Stahnifoto.cz nebo utopistická sociální síť RexVox (dopisovali jsme si s jejím zakladatelem a ne, není to jen další letadlo typu Oukeee). Z populárních oblastí nemůže chybět ani nástroj na tvorbu online formulářů zastoupený službou Formees nebo online fakturační systém, Vyfakturuj.cz.

Kompletní profily výše zmíněných i všech dalších přihlášených projektů si na stránkách soutěže můžete prohlédnout a také je okomentovat. A jestli snad váháte, zda bude Startup Show dostatečně zajímavá akce, připomeňte si, jak před rokem vypadalo emotivní grilování finálových startupů.