Profesoři ze Stanfordu naučí online, jak na růst startupů

Pokud to se svým startupem myslíte vážně, čeká vás v cestě za úspěchem jedna fáze, kterou nelze vynechat. V angličtině se nazývá „scale“, v češtině ji pak lze popsat jako vývoj firmy, kdy se pomocí rychlého růstu snaží úspěšný produkt co nejrychleji dostat k co největšímu počtu zákazníků.

Dva profesoři univerzity ze Stanfordu Huggy Rao a Robert Sutton se problematikou růstu startupů zabývají už několik let. Jedním z plodů jejich práce a dlouholetých výzkumů v tomto oboru je i kniha Scaling Up Excellence: Getting To More Without Settling For Less.

Aby své poznatky mohli předat co nejširšímu počtu zájemců, rozhodli se nyní sami využít jeden z hlavních komunikačních kanálů současné doby – internet. Od poloviny září organizují svůj první, a pravděpodobně také poslední, MOOC – „massive open online course“ -, nebo-li hromadný kurz přístupný zdarma online naprosto komukoliv.

Scaling Without Sccrewing

Kurz nazvaný „Scaling Up Your Venture Without Screwing Up“ bude probíhat od 15. září, registrace je možná až do 12. září. Součástí kurzu budou interview s mnoha úspěšnými zakladateli a startupisty, kteří si fází růstu startupu prošli, a završili ji úspěchem. Povídat budou zakladatelé Pulse News Akshay Kothari a Ankit Gupta, či známý investor a v minulosti sám podnikatel a zakladatel Ben Horowitz.

Diskuze k článku