Pražští DataMolino vyrazí na globální Demo Day akcelerátoru Wayra

Prezentace před investory, podnikateli i médii se zúčastní firmy z devíti zemí a mezi nimi i DataMolino z pražské akademie Wayry. Evropská část Demo Day se uskuteční v Londýně jako součást NOAH Internet Conference, týdne věnovaného setkávání významných fondů a investorů nad budoucí podobou ekonomiky Evropy.

„Tato akce představuje klíčový moment našeho kalendáře a je pokračováním schůzek, které jednotlivé akademie pořádají pro investorskou komunitu na konci každého cyklu. Poslední fáze schůzek se pak odehraje ve Spojených státech, kde vlivným americkým investorům nabídneme příležitost přispět k úspěchu námi akcelerovaných startupů,“ uvedl Simon Devonshire, šéf evropské Wayry.

Dosud Wayra investovala do 295 startupů v dvanácti státech a více než dvaceti odvětvích. V České republice je v současné době Wayra v polovině svého prvního běhu s osmi startupy. Konkrétně DataMolino lákají na slogan: „Můžete tisknout faktury díky Guttenbergovi. Můžete je scanovat díky Xeroxu. Můžete je elektronicky zpracovávat díky DataMolino.“ Snadnou práci s fakturami a v nich obsaženými daty, jakou mají k dispozici velké společnosti, chtějí zprostředkovat i pro menší firmy.