Pražský Startup Weekend začíná už tento pátek

Model všech Startup Weekendů je stejný – kdokoliv z účastníků má příležitost prezentovat svůj podnikatelský nápad a získat feedback od ostatních. Hlasováváním jsou pak zvoleny nejlepší nápady, kolem nichž se vytvoří pracovní týmy a začíná 54hodinové šílenství kolem tvorby business modelu, vývoje produktu, prověření trhu a získání prvních zákazníků.

Víkend vrcholí prezentacemi před odborníky v oblasti podnikání a startupů s další příležitostí pro kritické zhodnocení projektů. Ať už účastníci opravdu založí společnost, naleznou business partnery či investory, nebo se „jen“ naučí něčemu novému, každý zaručeně odejde lépe připraven pro uplatnění v chaotickém, ale návykovém světě startupů.

Nedílnou součástí akce je možnost konzultovat své nápady se zkušenými odborníky a získat tak ihned zpětnou vazbu. Mezi mentory a porotci se z domácí scény objeví mimo obvyklé tváře například i Vít Vrba, Jan Šedivý nebo Jakub Nešetřil. Slovensko zastoupí Radovan Andrej Grežo a Matej Ftáčnik, z dalších zemí pak dorazí Lukasz Mlodyszewski, Kushtrim Xhakli či Cedric Maloux.

Startup Weekend je globální hnutí aktivních podnikatelů podporujících vznik a spuštění inovativních startupů. Nezisková organizace se sídlem v Seattlu pomáhá lidem snažícím se změnit svět k lepšímu. Tradičně přitahuje široké spektrum účastníků od vývojářů, designérů či marketérů až po manažery a studenty, kteří během tohoto víkendu posouvají podnikatelské nápady v reálné business modely.