Potřebujete nakopnout? Ještě dva týdny se lze hlásit do „lidského akcelerátoru“ TechPeaks

Celý koncept TechPeaks si můžete představit jako StartupWeekend nebo StartupLive, ovšem o hodně, o hodně delší. Zahrnuje celý životní cyklus vývoje projektů s důrazem na rozvoj jednotlivců, takže účastníci projdou všemi fázemi od individuálního zdokonalování a ověřování nápadů lean startup metodologií (první dny a týdny), přes teambuilding a vytváření funkčních týmů (první měsíc), až po práci na prototypech, ladění produktů, pitche před investory, workshopy s mentory, networking a získávání investic v rámci listopadového Demo Day.

Program odstartuje 30. května a přihlásit se lze do 4. dubna. Účastníci mají po celou dobu zajištěné ubytování, kanceláře i stravu a jako bonus 500 eur měsíčně, přičemž hned po úvodní fázi mohou se svými týmy usilovat před investory o získání 25 tisíc eur na rozvoj svého projektu, pokud prokáží dostatečný lidský a obchodní potenciál. Cílem samozřejmě je, aby ze stovky původně vybraných jednotlivců po půl roce vzniklo co nejvíc úspěšných projektů, kterým se nakonec podaří přestoupit do velkých partnerských akcelerátorů nebo získat větší investici. Nejvíce přihlášek zatím přišlo z Polska, Česka, Rumunska a Ruska.

Pro přihlášení není potřeba mít vlastní geniální nápad na globální byznys, ale hlavně něco umět a jít do programu s ochotou věnovat mu maximum času a energie. Mezi mentory najdete i zakladatele firem jako je Eventbrite či UberVU,  autora programu Lean StartUp Machine, investory napojené na 500startups či Seedcamp nebo také našeho českého Ondřeje Bartoše. Trident zároveň nabízí velké zázemí coby univerzitní město a sídlo European Institute of Innovation and Technology i dalších institucí. Pokud se první pilotní běh programu osvědčí, měl by se v dalších letech opakovat ve větším měřítku a hned dvakrát do roka.