Ponožkoboty Skinners na Kickstarteru: Za 6 hodin vybraly čtvrt milionu

Nečekaně rychlý byl na Kickstarteru úspěch českých multifunkčních sportovních bot Skinners. Kampaň spustil jejich autor Petr Procházka dnes (v úterý) v 16.30 a ve 22.55 večer už dosáhly „ponožkoboty“ na cílových 10 tisíc dolarů.

Nejsou to boty ani ponožky, ale něco mezi tím. Skinners, kompaktní „boty do kapsy“, jdou snadno srolovat, vložit do kapsy a vzít všude s sebou, kde by převoz klasických bot mohl překážet – na brusle, kolo, do fitka, a když jste na cestách, nezaberou místo v kufru. Na noze vypadají jako ponožky, pevné ale jsou jako boty a proto je možné v nich jít kamkoliv.

Projekt Petra Procházky slaví úspěchy, kam přijde. Skinners bodovaly třeba v soutěži Nápad roku 2015, byly i ve finálové desítce Best of X. Nejúspěšnější jsou ale v crowdfundingových kampaních: na konci loňského roku jejich tvůrci vybrali na HitHitu 542 tisíc korun. Požadovali přitom jen 90 tisíc, svůj cíl tak přesáhli o 602 procent.

V crowdfundingu byly boty Skinners úspěšné i napodruhé. Na Kickstarteru odstartovaly dnes a během 6 a půl hodiny vybraly cílových 10 tisíc dolarů, čili 240 tisíc korun. Za jeden pár chtěli tvůrci startovní částku 29 dolarů, teď už stojí o pár dolarů víc.

Ale kampaň jede dál, zbývá 43 dní. Dosáhnou Skinners zase na 600% úspěšnost? Budeme tento příběh sledovat.