Podzimní API Mashup Contest láká vývojáře z Česka

Podzimní mnichovské kolo API Mashup Contest navazuje na úspěch pražského jarního kola. Partnerem se nově stal Google, jehož API byly ostatně v předchozím kole soutěže těmi nejpoužívanějšími, což platí i obecně podle dat od Programmableweb. “Developeři milují API od Google, protože se dají snadno a jednoduše implementovat a použít,” říká Pavel Čurda, zakladatel a organizátor soutěže.

Program API Mashup Contests probíhá po celý rok a je určený primárně pro developery ze středoevropského regionu, kteří se nebojí angličtiny. “Byl jsem porotcem v minulém kole soutěže a sešly se tam zajímavé projekty. Střední Evropa má spoustu talentovaných developerů a podnikatelů. Věřím, že budeme hodnotit a mentorovat další projekty i v tomto kole,” říká David Dostal, ambasador soutěže pro Německo.

Cílem je dát autorům dobrých internetových projektů (ideálně už ve fázi prototypu) využívajících nějaké API možnost zhodnotit komerční potenciál od zkušených investorů a podnikatelů, kteří také poskytnou rady kam projekt dál směrovat. Kromě toho akce pomůže získat chybějící členy do týmu a mentory z potřebných oblastí. Stačí si prostě vybrat ze seznamu. Kromě toho jsou pro pět nejlepších projektů připraveny ceny, převážně online nástroje, které jim pomohou posunout byznys dál. Tyto projekty dostanou i mediální podporu od partnerů soutěže.

Projekty je nutné přihlásit do 30. listopadu, vyhlášení výsledků proběhne 10. prosince.