Online byznysmen Pavel Matoušek má nový projekt: Benefi.cz. Investoval do investování jiných

„Skromný kluk“, internetový podnikatel a úspěšný transakční mág Pavel Matoušek (to poslední jsme si přisadili díky prodeji webu AAAPoptávka.cz) se pustil do nového projektu: serveru na zprostředkování takzvaných peer-to-peer půjček. Tedy takových, které lidem poskytují zase obyčejní lidé – investoři, kteří si půjčky jednoduše vydraží. Nazval ho Benefi.cz. A už pár hodin po spuštění se systém ujal. Poptávky po půjčkách se hrnou.

„Zájem mě překvapil, doufám, že to jen tak neopadne,“ komentuje to s úsměvem Pavel Matoušek. Na tom, že si Češi mají zájem půjčovat, ještě není nic šokujícího. Investoři ovšem taky neotálejí, u některých žadatelů naskakují v zásadě každých pár minut.

benefi investori

„Vždycky jsem dělal nějakou platformu, ať to byla AAA Poptávka.cz, kde se potkávali lidi, co chtějí postavit dům a stavební firmy, nebo Hyperslevy, kde se potkávali majitelé restaurací s lidmi, co se chtěli dobře najíst. Vždy šlo o nějakou platformu,“ říká Pavel Matoušek.

Kolem financí prý kroužil dlouho. A spojením obojího jsou zkrátka P2P půjčky. „Podle mého názoru je tu obrovský prostor na trhu, protože lidé na jedné straně šetří a mají peníze uložené na nízce úročených účtech, za které ale platí vysoké poplatky,“ přisazuje si.

Benefi nabízí lidem platformu, do které od žadatelů přijímá online žádosti a následně je prověří. Je-li vše v pořádku a žádost je schválena, pokračuje dále se základní navrženou úrokovou sazbou do aukce, tato sazba je zároveň tou nejvyšší možnou.

Rozhodnou-li se investoři do dané půjčky investovat, v online aukci nabízejí žadateli výhodnější úrok. Investovat může každý tisícovky, horní hranice je pak u jednotlivých půjček 100 000 korun.

Pavel Matoušek založil vedle AAAPoptávky a Hyperslev taky FDb.cz, klikniavolej.cz nebo vouchery.cz. A sám o sobě říká, se po nových příležitostech stále kouká.

Diskuze k článku