Ondřej Tomek investuje 24 milionů do Lidské síly, oceňuje ji tak na 100 milionů

Ondřej Tomek, původně zakladatel Centrum.cz, investuje 24 milionů korun do projektu LidskáSíla. Za to získává 22procentní podíl, takže hodnota firmy stoupla na 100 milionů.

LidskáSíla je, zdá se, na vítězném tažení. Za to chválíme ji i sebe. V lednu jsme se radovali, že jsme startup LidskáSíla zaměřený na úklid v domácnosti zařadili do výběru Startup roku 2015. Získal tehdy investici, která ho ohodnotila na 80 milionů. Teď, jen o pár měsíců později, hodnota firmy stoupá rovnou na 100 milionů.

„Ondřej Tomek se připojí již ke dvěma investorům, kteří rozvoj společnosti za poslední rok podpořili. Věříme, že silný a zkušený investor jako Ondřej nám výrazně pomůže v expanzi za hranice České republiky,“ řekl k investici Robert Vojáček, zakladatel a ředitel LidskáSíla.cz.

Prvními investory do startupu byli Tomáš Čupr (který od ledna společníkem bez vysvětlení není) a polský fond AdRock Ventures. Díky tomu má firma zázemí pro mezinárodní expanzi, kterou plánuje do Polska. V současnosti působí v Praze, Brně a Plzni, kromě zahraničí je plánované rozšíření také do dalších krajských měst.

Lidská síla vznikla na začátku léta 2015. V současnosti spolupracuje s třemi stovkami vyškolených dam na úklid a dalších členů tvořících tým. Měsíčně podle vlastního vyjádření roste mezi 15 a 30 procenty.

„Kategorie služeb se stává jednou z oblastí online trhu, která se velmi dynamicky rozvíjí po celém světě. LidskáSíla díky technologiím, které pro tuto oblast vyvinula a vyvíjí, přináší do této kategorie služeb úplně odlišný uživatelský komfort. LidskouSílu pečlivě sleduji od jejího založení a jsem nadšený, že dozrál čas a mohu být také součástí tak skvělého týmu, který se snaží přinést Čechům novou úroveň těchto služeb díky schopnosti vyvinout k tomu potřebné technologie a neuvěřitelné nadšení. Věřím, že i díky LidskéSíle se nám zde bude zase o poznání lépe a pohodlněji žít,“ řekl k investici Ondřej Tomek.

Zakladatelé LidskéSíly: Robert Vojáček s Michaelou Somolovou a Šimon Podlipský.

Zakladatelé LidskéSíly: Robert Vojáček s Michaelou Somolovou a Šimon Podlipský.

Na co bude nová investice využita? Kromě další expanze taky do nového tréninkového centra. „Část investice využijeme i pro vytvoření moderního tréninkového centra se vzorky většiny povrchů, textilních materiálů a prostředků určených na úklid,” dodala Michaela Somolová, spoluzakladatelka a provozní ředitelka projektu.

Cílem Lidské síly je v České republice zprostředkovat práci pro dva tisíce dam na úklid. Ty si podle startupu vydělají přibližně dvojnásobek toho, co je v oboru zvykem, a 20 procent z dam na úklid se spojí se službou díky doporučení od kolegyně.

Diskuze k článku