Nový projekt Robeeto.cz pro sebe chce kus byznysu v rezervacích služeb online

Na trhu je nový portál spojující dodavatele služeb a jejich poptávku. Den před oficiálním spuštěním jsme navštívili předváděčku projektu, který si říká portál pro pracanty – Robeeto.cz. Založili ho Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, společně se Standou Koukalem, specialistou na výkonnostní marketing, a týmem vývojářů z Myps.cz. Programování jim zabralo rok a teď chtějí zaujmout nejen Česko. 

Robeeto je podle Simony místem, kde je možné najít poskytovatele různých služeb, od hlídání dětí přes kadeřníky a fotografy až po manuální práce v domácnosti. Umožňuje vyhledat nejvhodnějšího pracanta podle nastavených kritérií jako je cena, lokalita či kvalifikace.

Simona Kijonková a Standa Koukal z Robeeto

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak to celé funguje. Vyzpovídali jsme v živém rozhovoru Standu Koukala – CEO portálu, který nám ukázal, jak se v aplikaci vyhledává, a jak je jednoduché si aplikaci službu objednat.

Narazili jsme na živou ukázku toho, jak je složité propojovat oba světy online a offline v reálném čase. Cílem rozhovoru bylo využít nabízených služeb Barber shopu v živém přenosu. Bohužel jsme se se Standou zapovídali a holiči nám mezitím zavřeli. Nešlo se tak potom ani objednat, ani se nechat ostříhat.


Projekt se vrhnul do velmi konkurenčního prostředí. Konkurencí Robeeta jsou rezervační systémy, poptávkové portály i online katalogy. Je jich dost, jmenujme především projekty Mistři Řemesel, Nejřemeslníci, Super soused či Lidská síla.

1 900 objednaných úkonů denně

Robeeto má do budoucna velké plány a míří i do zahraničí. Už v příštím roce by měl projekt zahrnout pětici států a obsahovat databázi 100 000 pracantů. Za dva roky by chtěl sdružovat na 300 tisíc pracantů.

Investoři předpokládají, že do roku 2019 dokáže Robeeto odbavit přes 2 miliony objednávek, průměrně by se tak měl „provoz“ portálu vyšplhat na cca 1 900 objednaných úkonů denně. Ve stejném časovém horizontu by se předpokládaný zisk měl pohybovat okolo 140 milionů korun.

Pro tak velké množství objednávek startup plánuje začít využívat umělou inteligenci.

Robeeto - Burber shop Tailors

Robeeta cílí na ty, kteří jsou znevýhodnění v pracovně právních vztazích, na živnostníky, nově vznikající firmy a všechny, kteří zatím nemají schopnost komunikovat na internetu. Slibuje, že je natolik jednoduché, že jej zvládnou ovládat pracanti i uživatelé s minimálními online zkušenostmi.

Portál si mohou pracanti vyzkoušet první 2 měsíce zdarma. Následně si bude Robbeto účtovat provize z realizovaných objednávek.

Diskuze k článku