Na Silicon Valley Startup Camp v Praze dorazí američtí investoři

Silicon Valley Startup Camp je třídenní, velmi intenzivní praktický workshop. Probíhat bude v Praze od 20. do 22. října. Skládá se nejen z přednášek a školení, ale zahrnuje také individuální mentoring a tréninky správné prezentace investorům. Závěr patří prezentacím před čtveřicí vybraných investorů ze Silicon Valley, které mohou lokální startupy přesvědčit o svých kvalitách. Tři nejlepší společnosti získají dvouměsíční pobyt v inkubátoru v Silicon Valley a bezplatné poradenství.

Z Česka se bude moci zúčastnit hned deset startupů, patřit jim tedy bude přibližně polovina všech míst. Akce je určena pro zakladatele technologických startupů s globálním potenciálem, kteří se chtějí učit od zkušených podnikatelů ze Silicon Valley, a pro podnikatele, kteří chtějí zvýšit šance na získání investice od investorů z Evropy i USA. Podmínkou je, že startup má funkční produkt/službu s alespoň s několika zákazníky a/nebo má za sebou již seed investici. Účast na akci je zdarma, náklady hradí Czech ICT Alliance.

Mezi investory se objeví Max Shapiro, Varouzhan EbrahimianVictor Belfor a Allen Young. Akce se zúčastní také Chris Burry a Alfredo Coppola. Nejlepších 25 přihlášených startupů bude pozváno na video prezentaci před podnikateli ze Silicon Valley, kteří pak vyberou desítku účastníků programu.