myTimi chce do společností, delegování jako firemní benefit už některé zavedly

Startup myTimi, který nabízí za úplatu zajišťování služeb, do nichž se lidem příliš nechce, se začíná dostávat do firem. Takzvaný virtuální asistent se jim představil jako benefitní program – místo třeba stravenek. Své povinnosti, jako třeba běhání po úřadech, na něj delegují například společnosti Roivenue, Algotech a Dropshipping.com.

Pokud tedy chce firma využít Benefity myTimi, nakoupí u startupu určité množství času, které převede na kredity. Ty pak věnuje svým zaměstnancům. Jestli je využijí pro firemní nebo soukromé zařizování, už je na nich.

„Čas lidí se stává stále cennější komoditou. Řešení vidíme v maximální snaze ulehčit jejich život. Představujeme v podstatě product market fit, neboť firmy si o produkt řekly samy,“ říká Jan Skovajsa, spoluzakladatel služby.

Delegovat banální úkony na asistentku má smysl nejen u ředitelů. Čas mých zaměstnanců je výrazně dražší než myTimi, proto se mi benefity finančně vyplatí,“ doplňuje Pavel Šíma, výkonný ředitel marketingové společnosti Roivenue. Důvodem ale může být i to, že 40 procent lidí si své osobní povinnosti řeší v pracovní době a celkem tím, že zařizují osobní věci v práci, stráví za měsíc rovnou celý den.

Navíc – myTimi je partnerem Sociálního družstva zdravotně postižených, takže benefit firmám zaplatí stát jako náhradní plnění. Zaměstnancům k tomu firma ukazuje, že jí na jejich volném čase záleží.

Naprostá většina zaměstnanců (70 %) se s outsourcingovými službami nesetkala. Naproti tomu, motivovat je třeba. „Stravenky v ČR aktuálně dostává okolo 1,3 milionu zaměstnanců, takže se už spíše než za benefit považují za samozřejmost. Zaměstnance zajímají inovativní benefity, zejména z oblasti časové úspory,“ komentuje situaci na trhu Viktor Kustein, HR ředitel Feedyou.

Služba myTimi funguje od července 2017, kdy začala úkoly testovat na okruhu známých. Od loňského ledna, kdy se dostala mezi širší veřejnost, splnila přes 11 500 úkolů pro 4 000 zákazníků. Zakladatelem projektu je Jan Skovajsa, který spolupracuje s investory Matějem Turkem a Františkem Zemanem. Lidé jej využívají na vyřizování administrativy na úřadech, pro plánování itinerářů dovolené, ale mezi jeho splněné služby patří třeba přestěhování sloupu jeřábem nebo uskladnění 80 milionů kubíků zeminy.

Diskuze k článku