Malý zázrak Snaptu přemění každý mobil ve smartphone

Stále populárnější aplikace Snaptu umožní každému majiteli běžného mobilu vzdáleně využívat prakticky jakékoli aplikace určené pro iPhone. Jedinou podmínkou je, že telefon musí podporovat Javu a mít přístup k internetu. A co víc, služba funguje zcela zdarma.

Smartphone na dálku

Snaptu funguje na principu cloud based služeb, takže je v podstatě úplně jedno, jaký hardware má uživatel k dispozici – všechno potřebné k němu doputuje prostřednictvím internetu. Díky tomu je kompatabilní se všemi nejběžnějšími modely mobilních telefonů, celkem jich je na dva a půl tisíce. Svým uživatelům pak umožňuje vzdálený přístup k mnoha oblíbeným iPhone aplikacím, což kromě zábavy znamená také přístup k nejžhavějším místům na webu jako je Facebook, Twitter, Picassa či Flickr a mnoho dalších.

Největší výhodou Snaptu pro uživatele je, že bez nutnosti instalací a sledování aktualizací si mohou neustále přidávat a využívat další a další aplikace. Přímo ve svém mobilu mají nainstalované pouze Snaptu, které v tichosti udržuje všechny obsažené aplikace aktuální. Jednotlivé aplikace fungují v částečně osekaných verzích, vývojáři ale intenzivně pracují na obsažení dalších služeb tak, aby uživatel této verze o nic nepřicházel. Zatím posledním vylepšením pro fanoušky Facebooku je například přidání upozornění.

Snaptu v hledáčku výrobců mobilů

Společnost Snaptu si za tři roky existence získala už čtrnáct milionů uživatelů a povědomí o této službě se šíří především virálně díky spokojeným uživatelům. Společnost se nicméně z pochopitelných důvodů dostala i do hledáčku výrobců mobilních přístrojů. Všimli si, že je Snaptu může oprostit od nutnosti vyvíjet vícero verzí stejné aplikace a výrazně jim tak usnadní práci. Stačí jen nainstalovat Snaptu do mobilu, a to už zajistí, aby jedna verze aplikace fungovala na různých typech mobilů i v různých operačních systémech. Budete-li si chtít Snaptu sami nainstalovat, pomůže vám následující video.

Právě ze zmíněných důvodů se teď někteří mobilní operátoři snaží vyjednat se společností podmínky, aby Snaptu mohlo být automatickou součástí jejich produktů. Z jejich pohledu jde o zdaleka nejsnazší možnost, jak uživatelům jejich mobilních přístrojů zpřístupnit co nejširší spektrum aplikací.

Via ST