Lidskásíla.cz: Startup, který teď poletí. Aspoň podle Tomáše Čupra. Do firmy investoval miliony

Online platforma LidskáSíla.cz získala miliony jako investici do svého rozvoje. A to dva měsíce po startu svého provozu. Podíl si koupil Tomáš Čupr přes investiční společnost Bizthusiasm a polský investor, který ale nechce být zveřejněn. Služba se chystá na rozšíření, do 2 let by chtěla naplno vytížit přes 2000 profesionálů.

Bizthusiasm v první fází získá osmiprocentní podíl v LidskáSíla.cz, zbytek investice je řešen formou tzv. convertible note. Jde o půjčku, kterou lze v budoucnu směnit za podíl ve startupu. „Větší část peněz je z Polska, jelikož Tomáš investuje také svůj čas, znalosti a zkušenost a bereme ho opravdu jako partnera,“ říká spoluzakladatel LidskáSíla.cz Robert Vojáček. Podle něj je investice něco mezi třemi a osmi miliony. „Také záleží na naší výkonnosti a potřebách. Polský investor je ochotný dodat další konvertibilní půjčky před Series A, když nám to půjde. Finančním cílem je připravit firmu do 6 měsíců na Series A,“ doplňuje plány.

Lidská Síla domácnostem zprostředkovává úklid online. Nabízí profesionální, proškolené pracovnice a slibuje, že dámám platí dvojnásobek jejich běžné hodinové sazby. Na přístup k úklidu, který služba má, lidé slyší. Měsíc po svém spuštění eviduje stovky objednávek.

LidskaSila_objednavka_jpg

Nejen zákazníci vidí ve službě zajímavé možnosti. “Věřím platformním byznysům a sázím na tezi, že všechno, co si mohou lidé zařídit online, bude v budoucnosti online. Tedy i sjednávání domácích prací a dalších služeb,” popisuje Tomáš Čupr.

Startup chce dát získané peníze do svého rozvoje, hovoří o tréninkovém centru či týmu zákaznické podpory, ale i marketingu. Už teď hledá do týmu posily. Zatím se soustředí na úklid, plánuje ale i možnost objednání hlídání dětí, vizážistky, malíře, umělce i fitness trenéra.

Druhý investor, který si přeje zůstat v anonymitě, je členem významného polského venture capital fondu. “Investice z Polska má pro nás strategické výhody v případě expanze do zahraničí. Tomáše Čupra bereme jako partnera, který nám svými schopnostmi a zkušenostmi pomůže projekt posunout. Nabízí se také spojení s online supermarketem Rohlik.cz, za kterým Tomáš stojí, i když konkrétní podobu zatím nechceme prozrazovat,” dodává Robert Vojáček.

Diskuze k článku