Kickstarter se konečně otevírá Evropě, začne ve Velké Británii

Přestože o České republice zatím řeč není ani zdaleka a nejspíš ještě pár let nebude, už začlenění Velké Británie je velkým krokem kupředu. Zatímco peníze mohou nyní přes Kickstarter darovat lidé z celého světa bez omezení, pro zakládání projektů jsou třeba dokumenty, kterými disponují jen občané Spojených států. A kdo se někdy z Evropy pokoušel na Kickstarter dostat, třeba i přes prostředníka, jistě potvrdí, že to je přinejmenším komplikované, pro mnohé přímo nemožné.

Společnost změnu oznámila včera prostřednictvím svého oficiálního Twitter účtu. Zpráva si vysloužila téměř tisícovku retweetů, přestože jsme se mnoho dalšího nedozvěděli a na podrobnosti si prý musíme chvíli počkat.

Kickstarter už má sice v Evropě řadu konkurentů, kteří využívají dosavadní díry na trhu, žádný se ale nemůže ani zdaleka pochlubit takovou publicitou a takovými úspěchy. Obzvláště v letošním roce přináší média jeden příběh nečekaně úspěšného projektu za druhým. Za všechny jmenujme třeba Pebble (10 milionů dolarů místo požadovaných 100 tisíc) nebo Double Fine Adventure (milion dolarů za první den).

Poslední dostupné statistiky zároveň ukazují, že šance na úspěch není vůbec malá – viz náš článek Na Kickstarteru loni uspěla téměř polovina projektů.