JIC StarCube hledá nové startupy, tentokrát v oblasti kybernetické bezpečnosti a za podíl

JIC StarCube se právě otevírá nové várce startupů. Spouští šestý běh a s ním i řadu novinek. Jednou z hlavních je obor firem, které hledá. Tentokrát se totiž zaměřuje pouze na projekty spadající do kybernetické bezpečnosti a internetu věcí. Mění se i „platba“ za účast – nově je to postoupení dvouprocentního podílu.

Začínající podnikatelé z celého světa se můžou akcelerátoru hlásit do 31. července. JIC z nich během srpna vybere maximálně desítku, kterým nabídne tříměsíční program. A s ním i výhody a podporu v hodnotě až 100 tisíc korun na testování a prototypování, právní nebo daňové služby, marketing i uhrazení cestovného a ubytování. JIC poskytuje přístup k zařízením v brněnských výzkumných centrech jako INTEMAC, CEITEC VUT, ALISI a SIX VUT.

Závěrečná soutěžní JIC StarCube show, kde porota zvolí první tři startupy, se uskuteční 3. prosince. Více informací tady.

V nabídce je i přes 80 mentorů, z těch českých Karel Obluk nebo Jaroslav Gergič z Good Data a Petr Palas z Kentico nebo Václav Muchna, zakladatel a šéf Y Softu, který se z původního účastníka JIC letos stal jeho hlavním partnerem. Fond už v minulosti investoval do několika firem, které začínaly na JIC, například do startupu Organize Tube nebo do společnosti Comprimato.

Václav Muchna_CEO Y Soft Corporation_autor Y Soft_3

Ze zahraničních mentorů se akce může pochlubit například novozélandským odborníkem na značky a marketing Waynem Attwellem či ředitelem US Market Access Center Chrisem Burrym.

„Hledáme startupy, které jsou na trhu méně než 2 roky a mají produkt či službu ve fázi nápadu nebo prototypu. Musí nás ale přesvědčit, že mají ověřený zájem trhu a předložit nám třeba zákaznické průzkumy či předobjednávky,“ vysvětluje Vojtěch Krmíček, šéf startupových programů.

V kampani se letos JIC kromě Česka a Slovenska zaměří intenzivně i na Maďarsko, Polsko a Rakousko. Recept na úspěch, který sám doporučuje? „Čím průkaznější podklady budou, tím větší šance na přijetí do programu,“ říká Krmíček.

V minulých bězích akcelerátoru uspěl zhruba každý desátý přihlášený. Za 5 let podpořil JIC StarCube přes 60 projektů, které získaly 119 milionů korun soukromých investic. Akcelerátorem prošly rychle rostoucí české firmy jako vyhledávač levných letenek Skypicker nebo systém pro taktickou koordinaci lidí v terénu GINA, úspěšnými absolventy jsou i zahraniční startupy Braci a Observe Design. A třeba Skypicker se nedávno objevil v Business Insideru.

jic starcube

Více informací a vstup pro přihlášení přes portál F6S najdou zájemci na webu akcelerátoru.

Diskuze k článku