Hledáte zajímavou práci? Zkuste startupy!

Startupy jsou bezpochyby vzrušující, zajímavou, překvapivou a občas i nesmírně výnosnou oblastí podnikání. Ale také značně nejistou, takže není příliš divu, že je lidé vnímají spíš jako dobrodružný podnik několika nadšenců. Jenže s tím, jak se stávají živnou půdou pokroku a lákají miliardy dolarů investic roste i snaha tento pohled změnit. I proto od letoška pořádají společnosti Columbia Venture Company a NYU Venture Company první ročník pravidelného a okamžitě naplněného veletrhu NYC Startup Job Fair.

Banka nebo startup?

Celý projekt se zaměřuje hlavně na studenty a mladé absolventy škol, kteří by právě startupy měli zvažovat jako plnohodnotnou alternativu ke zdánlivým jistotám v podobě velkých nadnárodních koncernů. Stejně jako řada jiných odvětví lačnících po mladých talentech se tak i startupy začínají vrhat na nadějné jedince a snaží se je urvat pro svou věc. Však by se také těžko hledala jakákoli další oblast, která by dokázala čerstvé nápady včetně těch hodně neobvyklých zužitkovat lépe.

Navíc kromě nepochybného vzrušení z něčeho nového už dnešní startupy zdaleka nejsou tak riskantním světem, jak se většina lidí domnívá. Propagátoři této cesty proto přicházejí hned s několika tezemi, které mají potencionální talenty od cesty do náruče velkých molochů odradit: Velké společnosti nejsou tak stabilní, jak si myslíme; Velké společnosti nejsou loajální vůči svým zaměstnancům; Startupy se zajištěným financováním platí dost dobře; Startupy ke svým zaměstnancům bývají loajální; Připojení se ke startupu znamená napojení na síť zaměstnanců a investorů, což může vést k budoucím projektům a příležitostem.

Mladí, nadějní, odvážní

Zatímco velké instituce mají o vlastní prezentaci i zájem uchazečů dobře postaráno, svět startupů zatím provází spíš informační vakuum a nejrůznější předsudky. Současná iniciativa je ale zjevně odhodlána povědomí o jejich možnostech šířit a to primárně napříč studentským prostředím. Zatím je to snaha poměrně výjimečná, ale bezpochyby nezůstane bez dalších následovníků. A to je dobrá zpráva pro všechny.

Via RWW