Google jede dál – vyvíjí chytré čočky pro diabetiky

Čočky, které zanalyzují slzy a podle toho poznaní hladinu cukru v krvi, což se diabetikům hodí vždycky. Informace budou čočky odesílat do mobilního telefonu. Nevěříte? Věřte.

Hand holding - zoomed in

Pokud se čočky dostanou z laboratoří na trhu, mohla by to být příjemná zpráva pro víc než 380 milionů diabetiků po celém světě. A nejen pro ně. Podle odhadů Mezinárodní Diabetické Federace se růst počtu cukrovkářů nezastaví a do roku 2035 jich bude 590 milionů. 

Za vývojem stojí tým vědců z Google X. Jejich laboratoře skrývají plno dalších dosud tajných experimentů, které by se mohly s úspěchem pravidelně objevovat ve sci-fi seriálech. Právě odsud vyjíždí na své testy auto bez řidiče. Google zatím nepřiznal plány, stát se výrobcem kontaktních čoček. Spíš zveřejnil zprávu s tím, že hledá partnera.

Každopádně potom, co si od začátku letošního roku pořídil výrobce termostatů a kouřových detektorů za 3,2 miliardy a k tomu rozšířil svou energetickou farmu o další větrnou elektrárnu si už o Google můžem myslet co chceme, ale určitě už ne to, že je jen internetovou firmou.