Gameoutlet: nový český projekt od Cinemaxu

V souvislosti se Cinemaxem jsme na začátku tohoto roku zveřejnili článek s výmluvným názvem Funguje v ČR princip „zaplať, kolik chceš“? Nyní přichází další projekt – Gameoutlet je nový internetový obchod s hrami. Název slibuje především nízké ceny, na detaily jsme se zeptali Lukáše Macury ze společnosti CINEMAX, která gameoutlet.cz provozuje. Web má také svoji stránku na Facebooku.

Co nového nabízí váš obchod? Čím se liší od ostatních?
Rozhodli jsme se nabízet pečlivě vybraný sortiment kvalitních her na většinu herních platforem. Náš sortiment je proto užší, nechceme si hrát na velkoobchod ani supermarket s hrami. Nechceme mít stovky položek v ceníku a přitom je ve skutečnosti nemít skladem. Nabídku průběžně aktualizujeme, zákazníci nesmí příliš váhat.
Od ostatních obchodů se nepochybně lišíme kombinací kvality titulů a nezvykle nízkých cen. Velmi neobvyklá je možnost nákupu na fakturu se splatností pro koncové zákazníky.

Zatím jste vyvíjeli a prodávali hry jen pro PC. Proč jste se pustili do obchodování s hrami i ostatních platforem?
Doslova z první ruky sledujeme masivní odliv hráčů z PC směrem ke konzolím. Jako vývojáři a producenti jsme na tento trend zareagovali již před rokem a začali jsme s vývojem her pro Apple iPhone a Nintendo DSi. Teď rozšiřujeme naší nabídku i pro herní konzole v rámci gameoutletu.

Co od outletového prodeje očekáváte?
Hledáme nové cesty k zákazníkům. Vyzkoušeli jsme model Zaplať, kolik můžeš. I outletem chceme oslovit část těch, kteří kvůli velkému rozdílu v cenách her v zahraničí a u nás radši sáhnou po pirátské kopii. Přitom by kvalitní titul mohli získat za velmi zajímavé peníze. Očekáváme, že si zákazníci této výhody všimnou a že je naším výběrem oslovíme.

Game Outlet