Finská Startup Sauna se vrací do Prahy, přihlášky končí v pátek

Čím je Finsko tak zajímavé pokud jde o startupy a proč je Startup Sauna výjimečná, to už jsme pro vás sepsali v krásném článku od Tomáše Novotného. Jeden z nejlepších univerzitních akcelerátorů přijede v dubnu opět objevovat české startupy, a pokud snesete přímočarou zpětnou vazbu a trochu horka, rozhodně neváhejte.

Helisnká parta bude vybírat týmy, které ve třech minutách dokáží, že už vytvořily alespoň existující prototyp, jsou schopné škálovat globálně a jejich členové jsou odhodlaní projektem žít. Od roku 2010 prošlo akcelerátorem 109 společností, které získaly investice více přes 36 milionů dolarů. Dosud Startup Sauna uspořádala přes 70 událostí ve Skandinávii, východní Evropě a Rusku.

V Praze dostane šanci zazářit 15 až 20 startupů, z nichž porotci na základě pitchů vyberou ty, které se dostanou do odpoledního mentoringového sezení jeden na jednoho. Pokud týmy skandinávskou porotu přesvědčí o kvalitě a konkurenceschopnosti svého byznysu, mohou být vybrány do akceleračního programu Startup Sauna v Helsinkách a možná se Saunou vyjedou i do Silicon Valley.

Co potřebujete vědět?