eClub a New York University vyhlašují App Challenge

eClub ČVUT, jehož hlavním posláním je podpora inovativních nápadů studentů a uvádění jejich podnikatelských záměrů do praxe, vznikl v roce 2010 na katedře kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT. Od doby svého založení vyhlašuje pravidelně studentské soutěže a nyní přichází s další inovací – soutěží mezinárodní.

„Již nějakou dobu spolupracujeme s ateliérem multimédií na UTB. Studenti mají skvělé grafické nápady, ale většinou je nedotáhnou do fungujících aplikací. Na ČVUT máme programátory, kteří nevynikají v grafickém designu. Hlavní myšlenkou nové soutěže je tedy spojení programátorů z ČVUT a grafických designérů z UTB,“ říká zakladatel eClubu Jan Šedivý.

Soutěž je zaměřena na hry pro mobilní zařízení – telefony nebo tablety. Účastníci soutěže si mohou vybrat ze seznamu grafických návrhů, ale mají možnost přihlásit se i do volného tématu, jehož designové zpracování bude zcela v režii vývojářů. Vytváření soutěžních týmů bude probíhat pomocí aplikace Basecamp, přihlášení soutěžící si budou moci prohlížet navrhované projekty a diskutovat s ostatními soutěžícími tak, aby mohli vytvořit tým s někým, kdo bude mít podobné vize.

„Mezitím, co jsme řešili takovéto propojení programátorů a grafiků, jsem navštívil ředitele inkubátoru Vavrick Street Steva Kuyena, který bude hostem eClubu 24. září. Zjistili jsme, že máme společné problémy, a proto jsme se dohodli udělat soutěž společně a vytvořit tak mezinárodní soutěžní týmy,“ dodává Šedivý.

Termín podání přihlášek do Basecampu je 5. listopadu. Vítězný tým pak bude vyhlášen již 12. listopadu. Výhercům bude založena vlastní firma v USA, což znamená, že dostanou šanci rozjet svůj byznys na nejzajímavějším trhu ve světě. Více informací a podmínky soutěže naleznete na stránce akce.