EA kupuje Playfish za 300 milionů dolarů

Jak jsme informovali před necelým měsícem, EA již nějakou dobu kroužily okolo společností zabývajících se tvorbou her pro sociální sítě, konkrétně zejména kolem Zyngy a Playfish. Včera bylo oficiálně oznámeno, že se tomuto hernímu gigantu podařilo dosáhnout dohody s druhou jmenovanou společností. EA za Playfish zaplatí dohromady 300 milionů amerických dolarů, z čehož asi 25 milionů dolarů půjde na udržení hodnoty kapitálu. Tato částka by se mohla ještě navýšit až o 100 milionů dolarů, pokud se společnosti do konce rokuj 2011 podaří dosáhnout předem stanovených cílů.

Londýnská společnost Playfish provozuje hry jednak na Facebooku, ale i na dalších sociálních sítích, jako je MySpace, Bebo či Hi5, a uvádí, že má přes 60 milionů měsíčně aktivních uživatelů. Patří ke společnostem, které mají příjem z prodeje virtuálního měny v rámci her a její roční příjmy se odhadují na 75 milionů dolarů. Převzetí Playfishe bude mít zcela jistě dopad na celý herní průmysl – můžeme očekávat, že se vývoj sociálních her pro různé platfomy ještě zrychlí.

U příležitosti převzetí Playfishe udělal server Inside Social Games rozhovor s výkonným ředitelem společnosti Justinem Smithem. Vyplývá z něj mimo jiné, že za rozhodnutím o prodeji Playfishe stála zejména jeho snaha získat co nejvíce prostředků pro růst a tedy potenciál v budoucnu dosáhnout dominantní pozice na trhu sociálních her. Smith se rovněž vyjádřil, že převzetí de facto „posvětilo“ často kritizovaný obchodní model založený na prodeji virtuálního zboží, které většina společností v tomto oboru používá.

via Tech Crunch, Inside Social Games