Dozuki přinese manuály na smartphony a tablety

Dozuki je podle zakladatelů speciální japonská pila, která, pokud táhnete k sobě, velmi dobře řeže. Zádrhel je v tom, že pokud tlačíte od sebe, maximálně jí vylámete zuby, pokud za ni vezmete dostatečně ostře. Zakladatelé nové služby přirovnávají svoji specializaci na digitální manuály k této pile. Máte-li ty správné informace (že je třeba táhnout k sobě), dokážete divy (řezat!), nemáte-li je, nedokážete buď vůbec nic, nebo bude vaše snažení dokonce kontraproduktivní (zničíte si pilu).

Dozuki bude poskytovat nástoje pro tvorbu a online publikování brandovaných digitálních manuálů. První výhodou platformy Dozuki má být to, že všechny manuály budou moci obsahovat multimediální prvky jako videa či odkazy na web. Druhou slibovanou výhodou zase je, že bude k dispozici celá řada různých „módů“. Od veřejností upravovatelných wiki, přes veřejné ale s výjimkou tvůrců needitovatelné manuály, až po manuály, které veřejnost vůbec neuvidí, protože budou určené jen pro omezenou skupinu osob uvnitř společnosti, například specializovanou technickou podporu.

Startup prozatím přijímá přihlášky do uzavřeného betatestování, které začne později tento rok. Do konce roku by pak měla být spuštěna i ostrá podoba služby. Obchodní model je naplánován jako pravidelné měsíční poplatky za poskytovanou službu odstupňované podle zpřístupněných funkcí od 100 dolarů měsíčně výš.

Via VB