Do JIC Innovation parku se hlásí 41 firem, nejlepší vyberou Rostock, Všianský a Berdár

JIC Innovation park v současnosti pomáhá k rozvoji 50 high-tech firmám z oblasti ICT, softwarového inženýrství, počítačové bezpečnosti, strojírenství, biotechnologií, robotiky a dalších oborů. Začínajícím společnostem nabízí především ucelený komplex služeb, který je zaměřený na rychlý růst a expanzi na globální trhy, a získat mohou také zázemí v podobě kanceláří či laboratoří.

Výběr firem se odehrává dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Zájemci musí předložit Executive Summary a finanční plán firmy. „O vstup do Innovation parku se mohou ucházet firmy, které nejsou starší více než tři roky, mají do deseti milionů korun obratu a podařilo se jim získat minimálně jednoho platícího zákazníka. Dalšími podmínkami je inovativní produkt či služba a především ambice stát se rychle lídry trhu minimálně na úrovni Česka,“ vysvětluje hlavní konzultant JIC Miloš Sochor.

 

Do aktuální šestice vybraných se probojovaly také projekty CaverSoft a Vkládej, absolventi podnikatelského akcelerátoru StarCube, nebo novozélandský PagePulse, jehož česká odnož vznikla ve spolupráci s JIC jako pilotní projekt „born global“ firmy. Patří sem ale i projekt sítě samoobslužných čerpacích stanic nebo služba Sledovanitv.cz nabízející komplexní řešení pro sledování televize na počítači.

Dopoledne 27. března se tyto firmy představí před panelem byznys expertů, do kterého přijali pozvání Michael Rostock Poplar, Jan Všianský a Gabriel Berdár. Pokud postoupí dále, čeká je odpoledne ještě technologická rada složená ze zástupců brněnských univerzit. Konečný výběr firem, které budou přijaty, bude oznámen téhož dne ve večerních hodinách.