Čupr o jídle a podnikání, Kučerová o Valley. Videa ze šestého Startupcampu

Podobně jako při našem rozhovoru ve sklepě z minulého týdne, ani na Startupcampu Tomáš Čupr nešetřil konkrétními čísly a grafy. Těmi demonstroval hlavně svou víru v to, že rozvozy jídla skutečně mohou být velká věc i v České republice. Sám ale neváhal přiznat, že uspět s Damejidlo.cz nebude nic lehkého – do tohoto projektu se podle svých slov pustil právě proto, že si po Slevomatu chtěl „zkusit něco těžšího“. A navíc, rozjíždět nové firmy ho zkrátka baví a jde mu to prý lépe, než péče o ty velké a zavedené.

Na našich stránkách jsme se už několikrát věnovali postřehům z únorového StartupYard US Tripu. Nyní o něm v krátké prezentaci přišla přednášet i jeho hlavní organizátorka Lenka Kučerová, která se podělila o nejzajímavější momenty a poznatky, a přidala i nějaké rady pro všechny, kdo by si takovou zkušenost chtěli sami naplánovat. A že byste se o to měli přinejmenším pokusit, o tom vůbec nepochybujte.

Tradičně pestrá byla také čtveřice krátkých pitchů, které byly stejně jako přednášky namíchány z lokálních i globálních témat. Na Lenku Kučerovou navázal Tomáš Zalužanský ze startupu Spectu, který shrnul přínosy americké cesty pro svůj tým, projekt Servisnaklik.cz se pochlubil posledními úspěchy a řadou velkých klientů, Fanda Peterka představil svůj příspěvek do rychle se rozvíjející kategorie zásilkových obchodů s názvem Prodeti.cz a o závěr se postarala trocha osobní motivace od Vojty Bednáře.

No a my všichni se uvidíme zase příště, poslední březnovou neděli. Sledujte Startupcamp Praha na Facebooku a o nic nepřijdete.