Codasip získal 2,8 milionu dolarů, většinu od Credo Ventures

Významný nárůst počtu mobilních zařízení spolu s rozvojem v oblasti internetu věcí a personalizované medicíny zvyšuje poptávku po procesorech, které jsou nenáročné na spotřebu energie a mohou velmi efektivně vykonávat specifické úkoly. Technologie známá jako ASIP řeší tuto rostoucí potřebu tím, že přizpůsobuje instrukční sadu procesoru potřebám konkrétní aplikace. A právě Codasip vyvíjí softwarové prostředí pro návrh aplikačně specifických procesorů (onen ASIP) a poskytuje i vlastní jádra.

„Jsme nadšeni z možností, které se nám díky získaným financím otevírají. Strategické a obchodní zkušenosti Credo Ventures jsou pro uskutečnění naší vize nesmírně důležité,“ řekl Karel Masařík, ředitel společnosti. Pro tu se jedná o první kolo financování. „Codasip mění způsob, jakým jsou dnes aplikačně specifické procesy navrhovány. Těší nás, že můžeme této společnosti pomoci expandovat na nové trhy,“ doplňuje ho Vladislav Jež, partner v Credu.

Codasip nedávno vydal Codasip Studio 2.0, druhou verzi svého ASIP návrhového prostředí, čímž si podle investorů upevnil pozici technologického lídra na trhu. Kromě dalšího vývoje návrhového prostředí a rozšíření vlastních ASIP jader použije získané prostředky i na zahraniční expanzi. Na rostoucí zahraniční poptávku již nedávno reagoval rozšířením své geografické působnosti v USA a v Evropě, na zbytek roku 2014 je plánován rozvoj i v dalších regionech.