Český student z ČVUT získal prestižní stipendium od Googlu

Společnost Google založila program v roce 2009 pro doktorandy z USA a Kanady a postupně jej rozšířila na Evropu, Čínu a Austrálii. Cílem je podporovat vynikající postgraduální studenty v informatice, příbuzných oborech a ve slibných výzkumných oblastech.

Běžně cenu získávají studenti z nejprestižnějších světových univerzit jako jsou Oxford, Cambridge, ETH Curych, École Normale Supérieure v Evropě, MIT, Stanford, Carnegie Mellon a Caltech v USA nebo Technion v Izraeli. Díky doktorandovi Lukáši Neumannovi, který stipendium vyhrál, se ČVUT zařadila po bok těchto jmen jako historicky jediná škola u nás. V letošním ročníku byla také jedinou univerzitou ze Střední a Východní Evropy, jejíž zástupce ocenění získal.

Lukáš Neumann byl vybrán zejména na základně vynikajících výsledků v oblasti detekce a rozpoznávání textu ve fotografiích a videích. Oceněný pracuje se svým školitelem prof. Jiřím Matasem v Centru strojového vnímání katedry kybernetiky na grantovém projektu Centrum pro multi-modální interpretaci dat velkého rozsahu.

Seznam všech letošních oceněných studentů lze nalézt zde.