Buzzdoes odměňuje uživatele za doporučení aplikace

Buzzdoes si developeři aplikace mohou do svého výtvoru nechat vložit za jednorázový poplatek. Hotová integrace v aplikaci vytvoří rozhraní pro odesílání doporučení, kde se každému uživateli zobrazují jeho přátelé z Facebooku, jejich e-mailové adresy a počet Buzzdoes kreditů, které za úspěšné doporučení může získat.

Aby se zabránilo spamu a zajistilo, že doporučení budou zasílána jen přátelům, kteří by o aplikaci doopravdy mohli mít zájem, je počet doporučení odeslatelných jedním uživatelem omezen. Po zvolení příjemců odejde doporučení obsahující odkaz pro stažení aplikace buď mailem, nebo soukromou zprávou na Facebooku.

Pokud adresát na odkaz klikne a aplikaci skutečně stáhne, naúčtuje Buzzdoes developerovi dané aplikace poplatek nejméně 25 dolarových centů. Polovina z poplatku zamíří do příjmové stránky hosdpodaření startupu, druhá je věnována na odměny doporučujícího uživatele. V souladu s moderními trendy může uživatel získané prostředky věnovat na charitativní účely.

Buzzdoes integrovaný v mobilní aplikaci

Systém odměn, mezi které patří hotovost, aplikace zdarma nebo slevové kupóny, by měl uživatele motivovat k šíření aplikací mezi jeho sociální kontakty, naopak systém omezení počtu doporučení by měl zajistit, aby zbytečně nebyli obtěžováni ti uživatelé, u nichž je šance zájmu o aplikaci malá. Buzzdoes byl spuštěn v lednu tohoto roku a prozatím má za sebou investici 750 tisíc dolarů a je integrován v asi 300 aplikacích.

Via Mashable